Cursus verenigingsbestuurders

Hoe voorkomt het bestuur van een schietsportverenoging dat een 'ongewenst' persoon het lidmaatschap verkrijgt? Dat is eigenlijk de centrale vraag die de cursus Verenigingsbestuurders - Training Ballotage en Monitoring - ontwikkeld door de KNSA en Opleidingsinstituut RadarAdvies, probeert te beantwoorden. De cursus in Assen op zaterdag 9 november 2013 was volgeboekt met bestuurders van de schietsportverenigingen FILADELFIA, Cassidy, Delden, Drachten, Leeuwarden en Groningen. Dat 'volgeboekt zitten' is een kenmerk van alle tot nu toe gegeven cursussen en geldt ook voor de komende cursussen in 2013. En eigenlijk is dat vanzelfsprekend. Bestuurders van schietsportverenigingen beseffen dat deze tak van sport onder een vergrootglas ligt. In tegenstelling tot veel andere sportverenigingen in Nederland, is het balloteren van nieuwe leden en het monitoren van de huidige leden een wezenlijk onderdeel van het beleid van een schietsportvereniging